ДНК-експертиза походження


Усі коні, які претендують бути зареєстровані в Племінних книгах повинні пройти ДНК-тестування.

Для досліджень відбирається біологічний матеріал - цибулини волосся.

Тестування та визначення батьківства  проводить одна із кращих лабораторій Європи VHLGenetics. Лабораторія є активним участником Міжнародної Асоціації генетиків тварин. Це дає можливість використовувати міжнародну інформаційну базу ДНК коней.Метод контролю походження коней за генетичними маркерами вже широко практикується у всіх країнах з розвиненим кіннозаводством і практично є обов'язковим елементом первинного зоотехнічного обліку. Завдяки відкриттю спадкового поліморфізму білків, груп крові коней у 70-80х роках минулого століття, а в останнє десятиліття і мікросателітів ДНК, з'явилася можливість надійної генетичної ідентифікації кожної тварини і досягнення максимальної ефективність контролю походження.

В даний час, відповідно до рекомендацій ISAG і вимогою Міжнародного комітету з племінним книг (ISBC), більшість лабораторій, що займаються тестуванням коней, повністю переходить на типування по ДНК. Надійність проведення генетичної експертизи походження та уточнення батьківства у коней за 12-ти мікросателітних локусами ДНК досягає 99,9% і більше.

Необхідність широкого впровадження  ДНК-тестування викликана великою кількістю коней, які мають недостовірне походження. Таким чином, на Україні вже стало нормою наявність декілька «клонів» коней з подібним походженням, яким  було проведено імуногенетичне підтвердження походження та визначена їх ідентичність!!

Велика кількість імпортних коней також є приводом для широкого впровадження ДНК-тестування. 


вартість ДНК-тестування - 40 euro


Вартість днк-тестування коня включено до реєстраційного внеску, але якщо немає днк-профілю батьків, то додатково сплачується його вартість.