ЧІПУВАННЯ КОНЕЙ


Чипування (електронне маркування) коней - це уведення тварини електромагнітного транспондера - мікрочіпа.

 

Засоби електронного маркування повинні відповідати нормам, розробленим Міжнародною Організацією Стандартизації (International Organization for Standartisation).

Комплект "капсула-ін'єктор" є стерильним, упакованим в індивідуальний пакет для одноразового використання. Упаковка комплекту має містити дату закінчення терміну використання.

 

Для електронного маркування коней застосовуються транспондери (чипи) розміром 2 х 12 мм, які містяться в спеціальній капсулі з біосумісного матеріалу.

Після імплантації капсули навкруг утворюється волокниста оболонка - захисна реакція організму, що перешкоджає мимовільному переміщенню капсули.

Чип не має власної енергії й активується тільки при наближенні до нього пристрою, що зчитує (приблизно на відстань 15 см, використовуючи при цьому випромінювану ним енергію), відсилає йому, в свою чергу, одну радіохвилю. Чип відповідає виключно на низькочастотні радіохвилі (134,2 KHz) і не є постійним джерелом хвиль.

Розпізнавання коду відбувається шляхом проведення сканером вздовж шиї коня, внаслідок чого на дисплеї висвітлюється номер, який потім порівнюється з номером електронного маркування, внесеним у паспорт коня.

Код чипа, який містить номер електронного маркування коня, є унікальним і незмінним.

Код чипа відображено на комплекті стрічок з магнітним штрих-кодом, які входять до комплекту "капсула-ін'єктор" і вклеюються в усі необхідні документи тварини.

 

Код мікрочипа складається з 15 знаків і має таку структуру:

1-3 - міжнародний код країни, де проведено електронне маркування;

4-6 - міжнародний код виробника чипа;

7-15 - номер коня.

Код мікрочипа може не співпадати з ідентифікаційним номером коня.

Проводити електронне маркування коней повинен лікар ветеринарної медицини.

 

Правила проведення електронного маркування:

Місце введення мікрочипу розраховується таким чином, щоб виключити можливість випадкового виведення і щонайменше травмувати коня. Рекомендується вводити чип у м'язову тканину середньої третини лівого боку шиї під кутом 45 град. або у жирову тканину гребеня шиї під кутом 90 град., відступивши 2-3 см від лінії росту гриви.

Необхідно пересвідчитись, що коню раніше не було імплантовано мікрочип. При будь-якому виявленні мікрочипа (крім випадків перемаркування на замовлення власника) маркування коня припиняється.

Обов'язково лікар попередньо зчитує номер електронного маркування, що міститься в капсулі для імплантації, з метою його контролю та обробляє місце введення капсули антисептиком (якщо у тварини довга шерсть, необхідно спочатку вистригти або поголити місце введення капсули).

Ветеринарний лікар імплантує капсулу з мікрочипом за допомогою ін'єктовай, уводячи його на повну довжину голки. Чип виштовхується з голки повністю до клацання. Місце ін'єкції притискається і масажується, щоб запобігти утворенню повітряного каналу. З цією ж самою метою рекомендується надати коню спокій протягом доби після чипування.

Обов'язково після ін'єкції провести контрольне зчитування номера електронного маркування тварини, що міститься в капсулі.

Заповнює у двох примірниках формуляр про електронне маркування коня, один з яких залишається власнику коня, а другий - надсилається Асоціації кіннозаводчиків України.

Якщо у коня вже є паспорт, то лікар уклеює в паспорт коня (паспорт віслюка/мула/лошака) стрічку з номером електронного маркування.