ДНК-тестування коней буде проводитись у одній з кращих лабораторій Європи - VHL Genetics

Одним із найважливішим етапів ідентифікації та реєстрації коней є підтвердження походження шляхом генетичного тестування ДНК-профілю тварини та порівняння його з генетичним профілем батьків.

Для отримання  доступу до міжнародної бази інформації генетичних профілів коней, необхідно, щоб лабораторія була сертифікована ISAG (Міжнародним Союзом Генетиків Тварин) та була активним членом цієї організації.

Враховуючи, що на території України не має жодної сертифікованої лабораторії, Асоціацією кіннозаводчиків України була обрана одна з кращих лабораторій Європи VHLGenetics.

Укладено договір між АКУ та VHL лабораторією на проведення ДНК-експертизи коней. Якщо один з батьків був зареєстрований в будь-якому Європейському Союзі (Студбуках), лабораторія проводить порівняння генотипів без повторного взяття матеріалів у батьків.

Також за бажанням власника коня, лабораторія може визначити чи є тварина носієм тієї чи іншої спадкової хвороби. Успадкування де-яких мастей також можливо визначити шляхом днк-тестування.

 

Write a comment

Comments: 0